طراحی فضاهای مسکونی

طراحی فضاهای مسکونی

طراحی اتاق خواب ها

بهترین نور برای اتاق خواب هانور جنوب یا مشرق است.اتاق والدین باید بزرگتر از سایراتاق خواب ها باشد-در اتاق خواب والدین باید محل خواب،رختکن،میز توالت و میز مطالعه در نظر گرفته شود.در صورتی که فضای کافی داشته باشیم می توانیم اتاق کوچکی برای رختکن در نظر بگیریم.اتاق خواب فرزندان ممکن است یک نفره ویا دونفره باشد و مساحت این اتاق ها بستگی به وسائلی که در ان قرار میگیرد،خواهد داشت.

طراحی فضاهای مسکونی
طراحی فضاهای مسکونی

دستشویی و توالت

باید برای دستشویی و توالت در پلان محل مناسبی انتخاب نمود.بهتر است دستشویی از توالت کاملا مجزا باشد-در قسمت دستشویی محلی برای حوله و جایی مناسب برای آینه در نظر گرفته شود.رنگ کاشی ها باید از رنگ سرامیک کف هماهنگی کامل داشته باشد.

برای تهویه کامل توالت و دستشویی باید حیاط خلوت مناسبی پیش بینی شود.نورگیر توالت و دستشویی بهتر است از زیر سقف انجام شود.

حمام

هنگام طراحی حمام باید کلیه وسائلی که میخواهیم در آن قرار دهیم پیش بینی شود.معمولا در یک حمام معمولی علاوه بر رختکن باید توالت،دستشویی،وان و بیده قرار داد. حداقل اندازه یک حمام باچنین شرایطی ۲*۲ متر میباشد.ممکن است یه جای وان از دوش استفاده نمود که در این صورت باید محلی برای ان در نظر بگیریم.

سالن و نهارخوری

سالن و نهار خوری یکی از بخش های مهم ساختمان است.در صورتی که از سالن برای پذیرایی از مهمان استفاده شود می توانیم از نور شمال استفاده کنیم واگر سالن به عنوان نشیمن باشدبهتر است نورگیری آن از سمت جنوب و یا شرق باشد.به نظر اینجانب اگر سالن و نهارخوری در هم ادغام شود و طراحی آن به شکل ال باشد بهتر است. اندازه نهار خوری بستگی به اندازه سالن دارد و می توانیم در نهار خوری از میز های مستطیلی و یا دایره ای استفاده کنیم.ابعاد یک نهار خوری ۱۲ نفری حدود۲۵ متر مربع است.درنهار خوری باید محلی برای قرار دادن ظروف پیش بینی شود.

مبلمان سالن

ابعاد سالن بستگی به تعداد مهمانان و وسائلی که میخواهیم در آنجا قرار دهیم متغیر است.ولی بهرصورت در سالن باید محلی برای نشستن مهمانان و جایی برای شومینه و یا وسایل صوئی پیش بینی شود.نکته قابل توجه این است که اولا شومینه در محل مناسبی قرار بگیرد و اندازه شومینه بستگی به بزرگی سالن دارد- شومینه می تواند در کنج دیوار و در یک قسمت دیوار قرار گیرد.

محل کتابخانه در سالن

اگه سالن کوچک باشد میتوانیم از گنجه ای در داخل سالن به عنوان کتابخانه استفاده کنیم واگر سالن بزرگ باشد می توان اتاقی را با اختلاف سطح نسبت به سالن که مشرف برآن باشد برای کتابخانه در نظر گرفت.

اتاق خواب

از دیگر بخش های مهم ساختمان اتاق خواب است.قسمت اتاق خواب ها باید در یک هال جداگانه و کاملا مجزا طراحی شود.ما می توانیم هال اتاق ها رو بزرگترانتخاب نموده و از آن به عنوان نشیمن استفاده کنیم.

ارتباط بین حمام و اتاق خواب ها

درصورتی که در یک ساختمان دو حمام داشته باشیم میتوانیم یک حمام را مخصوص خانواده و حمام دیگر را برای والدین در نظر بگیریم.سوالی که اغلب مطرح می شود این است که ایا حمام میتواند به اتاق خواب ها راه داشته باشد؟در صورتی که تعداد حمام دو عدد باشدمیتوانیم از یکی از اتاق خواب هارابه حمام مرتبط سازیم و در غیر این صورت باید از این کار خودداری کنیم.

نور اتاق خواب ها

بهترین نور برای اتاق خواب ها در تهران نور جنوب و شرق است.نکته قابل توجه این است که نمیتوانیم این اصل را همیشه رعایت کنیم مخصوصادر حالتی که مجبور هستیم چند دستگاه در یک طبقه طراحی نماییم.

مبلمان در اتاق خواب ها

طراحی هر اتاق خواب بستگی به وسایلی که در ان قرار میدهیم دارد-به طور مثال برای اتاق والدین باید یک تخت دو نفره و یک میزتوالت وگنجه ای برای رختکن و همچنین میزی برای مطالعه در نظر بگیریم در صورتی که جا به اندازه کافی باشد بهتر است مجاور هر اتاق خواب فضایی برای رختکن در نظر گرفته شود. از انجایی که اتاق خواب محل آسایش و آرامش است بنابرین محل آن باید دور از سرو صدا باشد.

ابعاد اتاق خواب ها

نظر به این که طراحی هر اتاق خواب بستگی به وسایلی که در ان قرار میدهیم دارد بنابرین در طراحی اتاق خواب ها به کتاب استاندارد گرافیک مراجعه کنیم.ولی بهتر است در هرصورت ابعاد یک اتاق دو نفره ۵*۳ متر و اتاق یک نفره ۳*۴ متر در نظر گرفته شود.

آشپزخانه

اختصاصی ترین و در عین حال،همه کاره ترین بخش منزل راآشپزخانه تشکیلی می دهد.نگهداری مواد غذایی،ذخیره مواد،ذخیره مواد تمیزکننده،تهیه و پخت غذا،صرف غذا،شستشوی ظروف و البسه و گاه پذیرایی از مهمانان و نگهداری اطفال در آشپزخانه صورت میگیرد.بعلاوه وسایل مختلفی چون یخچال،اجاق خوراک پزی،ماشین ظرفشویی،ماشین لباسشویی،چرخ گوشت،آب میوه گیری،مخلوط کن،سرویس غذا خوری،انواع دیگ ها و غیردر اشپزخانه نگهداری می شود. انجام کارهای ذکر شده و استفاده از وسایل گونا گون طبعا متضمن صرف وقت،پول و انرژی فراوانی است.صرف نظر از نیروی بدنی که در این محل به کار گرفته میشود،مقدار فراوانی آب ،نیروی برق و مواد سوختی نظیر گاز و نفت نیزبه مصرف میرسد.تمام این فعالیت ها ضایعاتی به همراه دارند که نهایتابه شکل دود،بخار آب آلوده و زباله از اشپزخانه باید خارج گردند.با توجه به وسعت کارها ضروری است در طراحی آشپزخانه دقت زیادی نمود تا کدبانوی منزل صرف کمترین وقت و ارژی بتواند بیشترین حاصل را از زحمت روزانه خود بدست آورد.

الف- طراحی آشپزخانه

ساختمان یک اشپزخانه نویا تغییرشکل آشپزخانه قدیمی نیاز به پیاده کردن طراحی دقیق برای حصول به حداکثر کارایی دارد.درپیاده کردن طرح،قبل از هر چیز باید به روش زندگی ساکنان منزل دقت و توجه نمود.آیااعضای خانواده عادت به صرف غذا درآشپزخانه دارند؟آیا حجم رفت و آمد و مهمانی ها زیاد است؟آیا به خاطر مشغله و گرفتاری های خارج از منزل،آیا اشپزخانه تنها برای تهیه ساندویچ مورد استفاده قرار میگیرد؟پاسخ به این گونه سوال ها و توجه به شیوه زندگی ساکنین منزل ،میتواند راهنمای خوبی برای طراحی آشپزخانه باشد.

یک آشپزخانه کامل نیاز به مساحتی معادل ۱۰ تا ۱۵ متر مربع دارد.هرچه مساحت کوچکترباشد به همان نسبت محدودیت ها افزایش میابد.وسیعتر شدن محیط نیزلزوما بر کارایی آشپزخانه نمی افزایدبلکه،فضای اضافی جهت کارهای جنبی فراهم مینماید.

تحقیقات زیادی به منظور یافتن ابعاد مناسب برای وسایل آشپزخانه صورت گرفته است.نتیجه این تحقیقات،ارائه استاندارد هایی است برای این گونه وسایل.به عنوان مثال ،سطحی به بلندی ۶۵ سانتی متر برای کسی که میخواهد نشسته کار کند مناسبترین اندازه تشخیص داده شده است.لذا،تعبیه یک پیشخوان با این ارتفاع برای کارهایی که نیاز به صرف وقت زیادی دارند بدون شک مکانی راحت فراهم می آورد.ارتفاع پیشخوان برای حالت ایستاده ۸۵ سانتی متر در نظر گرفته شده است که با توجه به طول قد افراد،ممکن است ۵ سانتی متر بلندتر و کوتاهتر باشد.استاندارد عرض پیشخوان ۵۰ سانتی متر و عرض کابینت ها ۳۰ سانتی متر است.اما اگر آشپزخانه کوچک است و کابینت ها مقابل هم چیده میشوند،عرض پیشخوان را میتوان کاهش داد تا فضایی به عرض ۱۱۰-۱۲۰ سانتیمتر برای رفت وآمد موجود باشد،کم عرض بودن پیشخوان در دو طرف،موجب بیرون قرار گرفتن قسمتی از ظروف روی آنها شده احتمال تصادم را در هنگام کار افزایش میدهد.بالاترین اشیاء میتوانند در ارتفاع ۱۸۵ سانتیمتری و لبه های فوقانی قفسه های دیواری در خط ۲۱۰ سانتی متری قرار گیرند.

الف)آرایش نیم دایره

<نیم دایره> نوعی آرایش آشپزخانه است که در ان مراکز اصلی به طور پیشوسته در اطراف سه دیوار مجاور قرار می گیرند.به طوری که کدبانومیتواند با ایستادن در وسط نیم دایره،فاصله ای مساوی با این بخش های مختلف اشپزخانه داشته باشد.شکل نیم دایره مطلوب ترین نوع ارایش است زیرا:

۱-هیچگونه عبور اتفاقی از میان مثلث کار صورت نمیگیرد.

۲- کوتاهترین فاصله بین مراکز اصلی وجود دارد.

۳- شکل پیشخوان پیوسته می باشد.

شکل نیم دایره در آشپزخانه هایی قابل اجراست که وسعت کافی دارند و ورود به اشپزخانه منحصرا از یک جهت صورت نمیگیرد.

ب) آرایش شکسته

چیدن وسایل اشپزخانه در حاشیه دو دیوار مجاور ،تشکیل آرایش شکسته میدهد.در این طریق، جریان کار از یک انتها شروع میشود و به انتهایی دیگر ختم میگردد.از مزایایی این طرح،جمع بودن تشکیلات ،در یک گوشه و آزاد بودن قسمتی از فضا برای صرف غذا است.عیب آن طولانی بودن فاصله یک انتها تا انتهای دیگر میباشد.

ج) آرایش خطی

قرار گرفتن وسایل آشپزخانه در کنار یک دیوار را آرایش خطی گویند. در این روش فوسایل در یک امتداد قرار میگیرند و مراکز کار نیز بعوض مثلث ،به شکل خط پیوسته دنبال هم واقع میشوند.شکل خطی درآشپزخانه هایی پیاده میشود که بسیار باریک هستند و با چییدن وسایل در یک طرف، فضا برای وسایل اضافی باقی نمیماند.تنها مزیت آن ،جمع و جور بودن اشپزخانه و مراکز کار است.

د)آرایش موازی

آرایش موازی پس از خطی ،ساده ترین و در عین حال اقتصادی ترین طرح چیدن وسایل است.زمانیکه آشپزخانه به صورت راهرو است و دو انتهای آن به در ختم میشوند،ناچار باید وسایل را در کنار دیوارهای مقابل چید تا استفاده از درها ممکن شود.ایراد این آرایش عبور خط ترافیک از میان مثلث کار و طولانی بودن مسافت دو انتها میباشد،مزیت آن در مقایسه با شکل نیم دایره ،نزدیکی مراکز کار است.

ه)آرایش جزیره ای

نوعی آرایش است که تغییر شکل یافته نیم دایره یا شکسته است که در آن یکی از مراکز سه گانه(معمولا مرکز پخت) به صورت جزیره ای مستقل در وسط آشپزخانه قرار میگیرد.در این آرایش فاصله پیشخوان بالگن ظرفشویی،اجاق و قفسه ها،سطح پیوسته و مناسبی برای کاربوجود می آورد.برای انجام کار به طور نشسته میتوان کشوی مخصوصی در یکی از پیشخوان ها به ارتفاع مناسب اختیار نمود تا در مواقع غیر لازم فضای اضافی اشغال ننموده و در ردیف قفسه ها پنهان شود.

ضمنا محل یخچال،فریزر و اجاق باید طوری در نظر گرفته شود که تغییر و نظافت پیرامون آنها به سادگی عملی باشد.

لباسشویی

لگن ظرفشویی محل مناسبی برای رخت و لباس و یا اتصال لوله های ماشین رختشویی نیست،چرا که شستشوی لباس کاری وقت گیر است و اشغال لگن ظرفشویی به مدت طولانی موجب وقفه در انجام کارهای عادی آشپزخانه میگردد.قرار گرفتن ماشین لباسشویی در مجاورت لگن ظرفشویی در واقع فضایی را اشغال میکند که میتواند محل پیشخوان و قفسه باشد.چنانچه قرار باشد شستن لباس ها در آشپزخانه انجام گیرد،بهتر است محل شستشو از منطقه تهیه و پخت غذا دور باشد تا مواد خوراکی توسط ترشحات کثیف ،آلوده نشوند و تقابلا لباس ها بوی غذا به خود نگیرند.اگر اشپزخانه دارای فضای کافی میباشد،میتوان گوشه ای را به شستن،خشک کردن،و اطو زدن لباس ها اختصاص داد.در غیر این صورت ،حمام مناسبتر از آشپزخانه برای نصب ماشین رختشویی است.

خط عبوری یا ترافیک

منظور از خط عبوری،مسیر یا مسیرهایی است که آشپزخانه برای رسیدن به مقصدی جداگانه استفاده میکنند.عبور از آشپزخانه برای رسیدن به حیاط ،خروج از منزل و رفتن به زیر زمین نمونه های چنین خطوطی هستند.در این موارد باید سعی کرد خطهای عبوری مثلث کار را قطع نکرده،عابرین مزاحم کارهای معمول کدبانونشوند.

قرار دادن مثلث کار در یک قسمت یا گوشه از راه های اجتناب از خط عبوری است.

چنانچه آشپزخانه مجهز به هواکش قوی باشد،اتاق نشیمن و آشپزخانه را میتوان در هم ادغام نمود.

جنس مواد

جنس وسایل بر حسب بودجه،سلیقه خانواده،شرایط آب و هوایی،اصول بهداشتی و ایمنی میتواند متفاوت باشد.توجه به پاره ای مواد درباره کیفیت بعضی از قسمت های آشپزخانه ممکن است مفید واقع گردد.مثلا سطح پیشخوان در دو طرف اجاق بهتر است از مواد نسوز انتخاب گردد.تا هنگام قرار گرفتن اشیا داغ از بین نرود.به همین ترتیب سطح پیشخوان در دو قسمت ظرفشویی اگر از مواد ضد آب باشد،شستن ساده خواهد بود.جنس سایر قسمت های پیشخوان راحتی الامکان باید از مواد مقاوم در برابر ضربه و خراش،قابل شستشو و به رنگ مات و ساده انتخاب کرد.سطوح دارای بافت و نقش،اشیا کوچک و لکه ها را در خود پنهان می نمایند.

پوشش دیوار ها و سقف ها نیز قسمت های قابل توجه آشپزخانه میباشند.اینگونه سطوح باید از موادی مقاوم و قابل شستشو نظیر رنگ روغت ،سرامیک یا کاشی انتخاب شود تا مقاومت کافی در برابر رویش قارچ داشته باشد.

رطوبت متراکم و چربی ،تهدید کننده اصلی پوشش سطوح هستند.عدم نظافت دیوارها موجب رشد کلنی های باکتری گردیده ،بهداشت خانواده را به مخاطره می فکند.

ادامه صفحه بعد

مکان معمار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نمونه جلد های آلبوم های معماری

د دسامبر 12 , 2016
مجموعه بی نظیر  برای شما عزیزان قرار دادم.برای درس های درک و بیان معماری و تمرین های معماری و …. نمونه جلد های آلبوم های معماری نوشته زیر را می توانید بخوانید : دانلود پروژه عمارت شاپوری شهر شیراز این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۶ اسلاید و نقشه […]
نمونه جلد های آلبوم های معماری

ممکن است بپسندید