عرفان هندسی

عرفان هندسی
عرفان هندسی

چکیده:

روح هنر اسلامی سیر از ظاهر به باطن اشیاء و امور در آثار هنری است. یعنی هنرمندان اسلامی در نقش و نگاری که در صورت های خیالی خویش از عالم کثرت می بینند، در نظر او هر کدام جلوه حسن و جمال و جلال الهی را می نمایند. بدین معنی هنرمند همه موجودات را چون مظهری از اسماءالله می بیند و بر این اساس اثر هنری او به مثابه محاکات وابداع تجلیات وصورت ها و عکس های متجلی اسماءالله است.
در نظر هنرمند مسلمان به قول «غزالی»: «عالم علوی حسن و جمال است و اصل حسن و جمال تناسب و هرچه تناسب است، نمودگاری است از جمال آن عالم، چه هر جمال و حسن و تناسب که در این عالم محسوس است همه اثرات جمال و حسن آن عالم است. پس آوازخوش موزون و صورت زیبای متناسب هم شباهتی دارد از عجایب آن عالم».

عرفان هندسی

لینک دانلود

رمز فایل :memarplace.ir

مقاله زیر را می توانید دانلود کنید :

کشورهایی که هم اکنون در حال توسعه نامیده می شوند و روزگاری در خط مقدم ابداعات تکنولوژیک بوده اند ، باید به طور جدی برنامه های استراتژیک خود را بازسازی کنند . مهارتهای مورد نیاز را کسب کرده و ساختارهایی جدید ایجاد کنند تا بتوانند در حال جهانی سازی باقی بمانند و پیشرفت کنند .
هرچند هر ملت مسیر خود را بر پایۀ منابع و فرهنگ خود ترسیم می کند، ولی برای همه لازم است که تکنولوژی های معینی را کسب کنند ،خود را با آنها وفق دهند ،آنها را اجرا نمایند و از تقلید به نوآوری روی آورند . در انجام این وظایف ، هر کس مسئولیت مشخصی دارد .

گذرگاه اطلاعات در قرن ۲۱

به وبسایت مکان معمار خوش آمدید . هدف از ایجاد این سایت گردآوری منابع عظیم برای پایان نامه ها و تحقیقات به صورت گسترده می باشد . امیدوارم با معرفی ما به دوستانتان گامی در جهت گسترش فرهنگ تحقیق محوری شود.

تشکر . علیرضا سرحدی

برای ارتباط با ادمین از راه های زیر استفاده نمایید.

آیدی تلگرام : memarplace@

ایمیل :memarplace@gmail.com

مکان معمار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

زندگی نامه قاسم درودگر

چ ژوئن 29 , 2016
قاسم درودگر کیست ؟ قاسم درودگر:نقاشی را از اوایل تحصیل در دبیرستان که در مسابقات کشوری صاحب جوایز می شد با علاقه دنبال کرد و تا کنون نمایشگاه های متعددی در زمینه عکاسی ، گرافیک و خصوصاً آبرنگ به صورت انفرادی و گروهی داشته است. دانلود در ادامه مطلب
زندگی نامه قاسم درودگر