پاورپوینت معماری بیونیک

پاورپوینت معماری بیونیک

بیونیک در واقع دانشی است که مسایل فنی را از راههای زیستی حل می کند ، در بیونیک ، تحقیق فقط به یک رشته خاص علمی محدود نمی شود .

اگرچه خود بیونیک هنوز به عنوان یک علم نوپاست ، اما فعالیت بیونیکوانان را می توان در حوزه علوم کاربردی مطرح کرد که همچون رابطی پدیده های گوناگون را با الگوهای زنده مقایسه می کنند.

بیونیک در لغت نامه به معنای «زیستار شناختی» یا «بکارگیری اندامهای ساختگی طبیعت» است که برای اولین بار این واژه توسط دانشمند امریکائی بنام جک. ای. استیل در سال ۱۹۵۹ بکار برده شد، وی بیونیک را علم سیستمهایی که شالوده و پایه تمامی سیستمهای زنده است، می داند.

پاورپوینت معماری بیونیک

طی حدود ۸/۳ میلیارد سال از آفرینش زمین، طبیعت خود، تبدیل به طراح ومعمار نهایی شده است، طی این مدت گیاهان و جانوران توانسته‌اند با تزئینات و طراحی‌های لازم بر مشکلات محیط زیست خود فائق آیند و انسان نیز در طول زندگی خود، همیشه سعی داشته برای ساخت و طراحی مکانها و وسایل مورد نیاز خود از طبیعت و محیط زیست اطراف خود الهام بگیرد، بعنوان مثال ساختمان بدن خفاش برای لئونارد و داوینچی ایده‌ائی بود که بتواند ماشین پرنده را طراحی کند.

استدلالش این بود که خفاش دارای بال کاملا پوشیده ای است که هوا را از خود عبور نمی دهد و بال خفاش را پوستی پرده مانند پوشانده است که آن را تقویت می کند.

حدود ۴۰۰ سال بعد از طرح داوینچی ، ماشین پرنده توسط کلمنت آدر با الهام از خفاش ساخته شد و در سال ۱۸۹۰ تا ارتفاع ۱۵ متری پرواز کرد. 

پاورپوینت معماری بیونیک


تصاویری از پاورپوینت معماری بیونیک

بیونیک و معماری بیونیک علمی است که به الهام‌یابی فنی از ساختمانها، رفتارها و ارتباطات گوناگون عالم جانداران می پردازد.

 

پاورپوینت معماری بیونیک پاورپوینت معماری بیونیک


برای خرید پاورپوینت معماری بیونیک بر روی خرید کلیک کنید.

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی کشور

 

 

مکان معمار

پست بعدی

پاورپوینت کلیسای سنت استپانوس دستا

پ دسامبر 27 , 2018
پاورپوینت کلیسای سنت استپانوس دستا یکی از زیباترین و مشهورترین کلیساهای ارمنیان در جهان کلیسای استپانوس مقدس با ویژگی های معماری و تزئینی بسیار با ارزش است.
پاورپوینت کلیسای سنت استپانوس دستا