پروژه درس روستا-روستا تولون

پروژه درس روستا-روستا تولون

روستای مورد مطالعه روستای تولون میباشد.
این روستا در۵۱کیلومتری شهر ستان گرمی قرار دارد.
این روستا دارای اب وهوای سرد کوهستانی میباشد که کوه های بلند دورآن را فرا گرفته اند.
این روستا از روستا های مرزی کشور محسوب می شود که دارای بافتی قدیمی میباشد.
پروژه درس روستا-روستا تولون
پروژه درس روستا-روستا تولون

شناخت تاریخچه روستای تولون
روستای تولون یکی از روستاهای شهرستان گرمی می باشد.
تاریخ دقیق شکلگیری و عامل پیدایش روستای تولون به روشنی مشخص نمی باشد با توجه به کیفیت روستا قرارگیری آن در جاده ارتباطی می توان گفت که روستا از یک سابقه تاریخی برخوردار می باشد.این امر با توجه به اظهارنامه اهالی روستا از واقعیت بیشتری برخوردار میگردد.نام روستا بدلیل موقعیت تونلی مانند روستا از جمله عوامل مهم در نامگذاری آن بشمار می آید.
پروژه درس روستا-روستا تولون
بررسی اجمالی موقعیت سیاسی ،جغرافیایروستا تولون

 موقعیت سیاسی

نژاد،قومیت،زبان و مذهب روستای تولون
در حال حاضر تمام ساکنین روستا ترکزبان هستند و به زبان ترکی سخن میگویند.مردمان روستای تولون همگی پیرودین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری میباشند.هرچند در داخل بافت روستا طایفه های از جمله(اسمعیلی،رسول،)…وجود دارد، ولی تفاوت چندانی بلحاظ قوم شناسی و مردم شناسی در آن دیده نمی شود.مردم روستا دارای مراسمات خاص میباشند که هرکدام دارای جایگاه خاص وقابل احترام است.ازجمله این مراسمات عزاداری وسوگواری در ایام محرم میباشد.در مراسم محرم مراسم عزاداری از قدیمی ترین مسجد روستا شروع شده و سپس مردم به حسینیه امام حسین رفته و سپس مردم رهسپار مسجد جامع شده ومراسم پایانی ونماز ظهر عاشورا را در این مسجد برگزار میکنند.
بارندگی:
در اغلب روستا های ایران شغل مردم کشاورزی میباشد.و کشاورزی بر پایه ی وجود اب بنیان گذاری میشود.در روستای تولون نیز شغل بیشتر مردم

کشاورزی است واب باران تامین کننده اب مورد نیاز برای کشاورزی است.میزان بارش سالیانه درمنطقه مغان(روستای تولون)۹۹۲میلیمتر میباشد که نسبت به متوسط بارش سالانه دراستان اردبیل که۵۳۳میلیمتر است کاهش چشمگیری است.


برای دانلود فایل پی دی اف پروژه درس روستا-روستا تولون بر روی لینک دانلود مستقیم کلیک کنید.

مکان معمار سایت جامع مسکن ایران 
 

مکان معمار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نمونه جلدآلبوم های معماری سری ششم

ج فوریه 3 , 2017
نمونه جلدآلبوم های معماری سری ششم مجموعه بی نظیر از نمونه جلدهای معماری (سری دوم ) برای شما عزیزان قرار دادم.برای درس های درک و بیان معماری و تمرین های معماری و …. برای دیدن عکس ها با کیفیت بالا روی عکس کلیک کنید . مکان معمار سایت جامع مسکن […]
نمونه جلدآلبوم های معماری سری ششم