چغازنبیل در سرزمین خدایان

چغازنبیل در سرزمین خدایان
چغازنبیل در سرزمین خدایان

 

چکیده مقاله:

سپاهیان او (آشور بانیپال )پس از هفت بار یورش به خاک عیلام ، سرانجام در سال ۶۴۰ قبل از میلاد ، ه.م با هجومی سهمگین و کینه توزانه ، نفرت دیرینه خود را با اوج رسانیدند و در اندک زمان از سرزمین آباد و پررونق عیلام و عیلامی ها جز ویرانه ای برجای نگذاشتند . آخرین هجوم آنان ، نقطه پایانی بود بر سرنوشت یکی از درخشانترین تمدن های بشری در هزاره های پیش از میلاد .

نویسنده : سید علیرضا قهاری
دانلود در ادامه مطلب

چغازنبیل  در سرزمین خدایان

دانلود مقاله

رمز فایل : memarplace.ir

مقاله زیر را نیز می توانید مطالعه کنید :

بر روی لینک زیر کلیک کنید .

چکیده مقالهThe essential importance historical urban structures:

بافت های تاریخی علاوه بر اینکه بخشی از مناطق و محلات شهرها را تشکیل می دهند روایتگر ویژگی های هسته اولیه ی شهرها و همچنین بیانگر یاد و خاطره فرهنگ و آداب و سنن ساکنین آنها می باشند.
مطالعه ی این بافت ها نشان می دهند که ما در گذشته چه تمدن ونظام ارتباطی و شهروندی داشته ایم و از این حیث یک سرمایه ملی در زمینه اجتماعی و فرهنگی به حساب می آیند.

اما متاسفانه امروزه به دلیل عدم توجه کافی به بافت های قدیمی این مناطق در معرض خطر تخریب واقع شده اند و در بعضی موارد سکونت گاه مردم تهیدست گردیده اند. دراین مقاله سعی برآن شده به اهمیت و ضرورت مطالعه این بافت ها از جنبه های فرهنگی، اقتصادی، مصالح کاربردی و شرایط اقلیمی پرداخته شود و در پایان راهکارهایی جهت رفع مشکل این بافت ها ارائه گردد.

به وبسایت مکان معمار خوش آمدید . هدف از ایجاد این سایت گردآوری منابع عظیم برای پایان نامه ها و تحقیقات به صورت گسترده می باشد . امیدوارم با معرفی ما به دوستانتان گامی در جهت گسترش فرهنگ تحقیق محوری شود.

تشکر . علیرضا سرحدی

برای ارتباط با ادمین از راه های زیر استفاده نمایید.

آیدی تلگرام : memarplace@

ایمیل :memarplace@gmail.com

چغازنبیل در سرزمین خدایان

چغازنبیل در سرزمین خدایان

چغازنبیل در سرزمین خدایان

چغازنبیل در سرزمین خدایان

چغازنبیل در سرزمین خدایان

مکان معمار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عرفان هندسی

س ژوئن 28 , 2016
چکیده: روح هنر اسلامی سیر از ظاهر به باطن اشیاء و امور در آثار هنری است. یعنی هنرمندان اسلامی در نقش و نگاری که در صورت های خیالی خویش از عالم کثرت می بینند، در نظر او هر کدام جلوه حسن و جمال و جلال الهی را می نمایند. بدین […]
عرفان هندسی