گذرگاه اطلاعات در قرن ۲۱

گذرگاه اطلاعات در قرن 21
گذرگاه اطلاعات در قرن ۲۱

چکیده:

کشورهایی که هم اکنون در حال توسعه نامیده می شوند و روزگاری در خط مقدم ابداعات تکنولوژیک بوده اند ، باید به طور جدی برنامه های استراتژیک خود را بازسازی کنند . مهارتهای مورد نیاز را کسب کرده و ساختارهایی جدید ایجاد کنند تا بتوانند در حال جهانی سازی باقی بمانند و پیشرفت کنند .
هرچند هر ملت مسیر خود را بر پایۀ منابع و فرهنگ خود ترسیم می کند، ولی برای همه لازم است که تکنولوژی های معینی را کسب کنند ،خود را با آنها وفق دهند ،آنها را اجرا نمایند و از تقلید به نوآوری روی آورند . در انجام این وظایف ، هر کس مسئولیت مشخصی دارد .

گذرگاه اطلاعات در قرن ۲۱

نقش دولت تقویت سیاستها و ساختارها است ، در عین حال ، سیستم آموزشی به آموزش مهارتهای امروز کمک می کند و از توسعه کار آفرینی حمایت می نماید . مشاغل در سطوح کلان و خرد و با هدف رقابت جهانی ، باید نوآوری را در بخش بازار و آزمایشگاه های خود تشویق کنند . مهمتر اینکه تعامل میان ملل در زمینه فناوری و تجارت ، به صورت رقابت و همکاری ، می تواند دروازه ای به سوی جهانی بهتر باشد .

دانلود مقاله

رمز فایل : memarplace.ir

مقاله زیر را نیز می توانید مطالعه کنید :

بر روی لینک زیر کلیک کنید .

چکیده مقالهThe essential importance historical urban structures:

بافت های تاریخی علاوه بر اینکه بخشی از مناطق و محلات شهرها را تشکیل می دهند روایتگر ویژگی های هسته اولیه ی شهرها و همچنین بیانگر یاد و خاطره فرهنگ و آداب و سنن ساکنین آنها می باشند.
مطالعه ی این بافت ها نشان می دهند که ما در گذشته چه تمدن ونظام ارتباطی و شهروندی داشته ایم و از این حیث یک سرمایه ملی در زمینه اجتماعی و فرهنگی به حساب می آیند.

اما متاسفانه امروزه به دلیل عدم توجه کافی به بافت های قدیمی این مناطق در معرض خطر تخریب واقع شده اند و در بعضی موارد سکونت گاه مردم تهیدست گردیده اند. دراین مقاله سعی برآن شده به اهمیت و ضرورت مطالعه این بافت ها از جنبه های فرهنگی، اقتصادی، مصالح کاربردی و شرایط اقلیمی پرداخته شود و در پایان راهکارهایی جهت رفع مشکل این بافت ها ارائه گردد.

مکان معمار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چغازنبیل در سرزمین خدایان

س ژوئن 28 , 2016
  چکیده مقاله: سپاهیان او (آشور بانیپال )پس از هفت بار یورش به خاک عیلام ، سرانجام در سال ۶۴۰ قبل از میلاد ، ه.م با هجومی سهمگین و کینه توزانه ، نفرت دیرینه خود را با اوج رسانیدند و در اندک زمان از سرزمین آباد و پررونق عیلام و […]
چغازنبیل در سرزمین خدایان